logo

PF 2011

PF

Do roku 2011 přejeme hodně hodně zdraví, štěstí, lásky a rychlých kilometrů.


Mikulášsky běh parkem, Pustevny

V sobotu 4.12. se koná 41. ročník závodu v běhu do vrchu z Ráztoky na Pustevny. Start hlavního závodu na 6,4km je ve 12 hodin u dolní stanice lanové dráhy.

Pro příznivce "běžeckého" sportu je připravený Mikulášsky běh parkem v Kopřivnici. Prezentace závodu začíná v 9 hodin v Šustalově vile (park Edvarda Beneše). Závody začínají v 10hodin nemladší kategorií dětí a vrcholí závodem mužů v 11:10h.


A-MČR v přespolním běhu

Akademickým mistrem ČR v přespolním běhu se stal v sobotu v Praze Jirka Homoláč. Trať dlouhou 9km zvládl za 27:32. Náš Jakub Ambros doběhl na celkovém 11. místě, v rámci A-MČR byl 8. za 29:55. Od "bedny" ho dělilo 1:10 minuty.


Lašská běžecká liga 2010

Jirka 17. ročník Lašské běžecké ligy je za námi. V posledním závodě potvrdil skvělou formu Jakub Ambros z domácího Maratón klubu. Zvítězil v čase 17:29 před Milošem Macíčkem z LBK a dalším MKlubákem Pavlem Michnou. V "C" vyhrál Jirka Zátopek a v "D" Jirka Bednařík. Mezi ženami zvítězila Darina Krausová před Nataliou Pszczólkou.
V LBL se nic nezměnilo, mezi muži si prvenství odvezl Jakub Ambros, 2. byl Miloš Macíček a 3. David Hanke. V ženách vyhrála Irena Šádková před Petrou Pastorovou. V kategorii "Masters" zvítězil s obrovským náskokem nositel slavného jména Jirka Zátopek, na 2. místě skončil Miroslav Vrobel a 3. byl Josef Kvita.
Celou akci jsme zpečetili příjemným posezením a jako bonus navíc byla plánovaná nedělní procházka na Šostýn a Červený kámen.
Fotky ze závodu naleznete v naší fotogalerii.


Kolem koupaliště

Poslední závod LBL Kolem koupaliště se poběží na klasické okruhové trati (4 okruhy). Prezentace začíná v 9:45 ve sportovní hale SOU Kopřivnice, kde jsou zajištěny šatny i sprchy. Po doběhnutí všech kategorií proběhne vyhlášení výsledků závodu a následně vyhlášení LBL 2010.


Finále LBL 2010 - Běh 17. listopadu

Výsledky posledního závodu letošní Lašské běžecké ligy - Kolem koupaliště nemůžou změnit vítěze jednotlivých kategorií. V "A" si vítězství vyběhal Jakub Ambros před 2. Milošem Macíčkem a na třetím místě letos skončí David Hanke. V ženách zvítězí Irena Šádková, druhé a třetí místo je ještě otevřené. V kategorii "Masters" zvítězí Jirka Zátopek, který vede o luxusních 133 bodů před Mirkem Vroblem a třetím Pepou Kvitou.
Doufejme, že v sobotu budou letošní vítězové závodit, a potvrdí tak svůj post v soutěži.


top nahoru

Kolem koupaliště - Běh 17. listopadu

Závěrečný závod letošní Lašské běžecké ligy, Kolem koupaliště se uskuteční 13. listopadu. Start závodu je v 11 hodin. Po doběhnutí dospělých proběhnou závody dětí.
Vyhlášení závodu i vyhlášení LBL bude na sportovní hale SOU.


Kolem Libotína - výsledky

panorama Předposlední závod letošní LBL byl rozhodující, pro pořadí v lize.
Jakub Ambros zvítězil se slušným náskokem před Milošem Macíčkem, který si "hlídal" druhou pozici před třetím Tomášem Popem. V ženách vyhrála jediná zástupkyně této kategorie Irena Šádková, v "B" byl první Miroslav Vrobel, v "C" Jirka Zátopek a v "D" Jirka Bednařík.
Po doběhnutí dospelých proběhl i závod dětí. O prvenství si to "rozdali" Pepíček Kvita a Miki Kotek (3. byl mimo soutěž táta Martin Kotek), mezi holkami vyhrála Markétka Kellerová.
Fotky ze závodu naleznete v naší fotogalerii, nebo si je můžete stáhnout v sekci "Soubory ke stažení".


Kolem Libotína

Předposlední závod letošní LBL, Kolem Libotína odstartuje v sobotu 23.10. na parkovišti u koupaliště v Libotíně. Trať tvoří jeden okruh 6,5km dlouhý. Start hlavního závodu je v 11 hodin.
Průběžné pořadí v letošní LBL je jasné pouze v kategorii "Masters". Jirku Zátopka už nemůže nikdo ohrozit, 2. místo zatím drží Miroslav Vrobel a 3. Josef Kvita. U žen je zatím na 1. místě Petra Pastorová před Irenou Šádkovou a Andreou Krstevovou (obě mají stejný počet bodů). V hlavní kategorii mužů vede Jakub Ambros před Milošem Macíčkem a Tomášem Jurákem.


top nahoru

Ondřejnická patnáctka

panorama 1. ročník "Ondřejnické patnáctky" dnes vyšel na jedničku. Krásné podzimní počasí tomu hodně pomohlo. Těžkou 15km trať zvládl nejrychleji Peter Mikulenka ze Slezanu FM před Janem Križákem ze Slovenska (vítězem kategorie ("B"). Třetí celkově byl náš Josef Kučinský. V "C" vyhrál Bohumír Najdek a v "D" Stanislav Sviták.
V ženách zvítězila MKlubačka Irena Šádková před Janou Biolkovou a Adélou Esentierovou.
Z MK doběhl Miroslav Vrobel 7. v "B", Josef Kvita po maratonu 6. v "C" a Petr Navara byl v "D" rovněž 6.

houbař

Na trati byl zvýšený výskyt houbařů... někteří se kvůli úlovku úspěšně maskovali za běžce.
Fotky ze závodu naleznete v naší fotogalerii.
Výsledky ze závodu ke stažení xls.


Podzimní pětka

Vítězem posledního závodu FBP se stal Jakub Ambros. Podzimní pětku vyhrál se slušným náskokem před 2. Vaškem Bitalou a 3. Milošem Macíčkem. "B" vyhrál Rosťa Trávníček, v "C" byl nejrychlejší Jirka Zátopek a v "D" Karel Piskoř.
V kategorii žen byla v cíli 1. Andrea Krstevová před Adélou Esentierovou.


Podzimní běh Točnou - je přesunutý na Libotín

Předposlední závod letošní LBL Podzimní běh Točnou je z technických důvodů přesunutý do Libotína. Závod se poběží pro nás na známém zvlněném cca 6,5km dlouhém okruhu. Prezentace začíná v 10 hodin na parkovišti před koupalištěm, start závodu dospělých je v 11hod.
mapa startu
propozice závodu


Podzimní pětka

Finále letošního Frenštátského běžeckého poháru vyvrcholí v pořadí 6. závodem - Podzimní pětkou. Prezentace začíná v 15:15, start dětí a mládeže od 16 hodin, hlavní závod dopsělých na 5km odstartuje v 16:30.


Bobr cup

Bobrcup 2010 pro mě začal už před rokem. Po mém prvním doběhu jsem věděl, že pokud budu za rok běhat, tak si najdu tým a opět poběžím. Parádní atmosféra, lákavá a rychlá trať, kvalitní soupeři spolu se skvělými diváky patří k nezapomenutelným zážitkům. Před měsícem o mě projevil zájem opět tým First attack, takže bylo jasno. Dva dny před závodem jsem se dozvěděl smutnou zprávu: Brody jsou bobr-cup kvůli hladině Moravy zrušeny. Hodně mě to mrzelo. Ovšem v pátek mi náladu zvedla přítelkyně malým plyšovým bobříkem :-). V sobotu jsem se ku své radosti dozvěděl, že brody absolvujeme první dva ve vodácké vestě, ale trasa se protáhne z 15 na 19km zrušením zbývajících tří brodů. Voda vypadala klidně, takže jsem nerozuměl tomu, proč nás do ní pořadatelé nechtěli vpustit. Délka mě trošku vylekala, bo můj nejdelší letošní běh měl max. 22km. Po rozklusání jsem se rozhodl pro "vyřazené" závodní silničky doufaje, že se nepoběží přes bažiny. Ambice byly dosáhnout aspoň na 15. pozici, protože startovní listina nabízela mnoho kvalitních běžců. Přesně ve 12:00 se na trať vydalo bezmála 250 "bobrů". Po 350m jsme se vnořili do prvního brodu a teprve jsem pochopil, že koupání v říjnu není žádná sranda. Ledová voda, ale hlavně silný proud nás strhávali trošku níže a boj byl těžký. Po překonání obou brodů shazuji vestu na 23. pozici a snažím se probít dopředu, abych nebyl bržděn pomalejšími běžci na úzké pěšince. Nasazené tempo mi připadá ostré, ale co nadělat. "Probouzím" se za 35min, překvapen, že už mám větší část běhu za sebou. Vycucávám si nějaký šumák. Postupně se prokousávám dopředu a zhruba po polovině trati se pohybuji na 13. pozici. Cítím se dobře a spolu s jedním závodníkem stahujeme další chrty. Běží se mi dobře a tak se vydávám na stíhání dalších. 3km před cílem jsem již devátý a tuším, že pozici nikomu nepustím. Naopak se stále přibližuji soupeřům vepředu. Do cíle přibíhám 9s za osmým a pln radosti předávám "kus větve" mtb-éčku. Po zdolání vody, silnice, lesních cest, asfaltek, rozoraného pole aj. jsem se svým výkonem moc spokojený. Loňské 11. místo posunuji na 9., v cíli porážím 7. a 9. z loňska a 5. a 6. jsem se přiblížil. Pár cenných "skalpů" náladu vždycky pozvedne. Už teď se těším na další ročník.


Běh Novojičínským parkem

Dnešní kvalitně připravený závod pro všechny věkové kategorie hodně ovlivnilo počasí. vítěz V dětských kategoriích bylo na startu jednotlivých běhů 25 závodníků a závodnic, v kategorii dospělých 20 startujících.
Nejmladší kategorii do 6 let vyhrála Nikola Chovanečková a Jan David, v kategorii 7-8 letých Veronika Kubelková a Radek Palacký, v kat. 9-11 letých byla 1. Vendula Skoupá a u chlapců jediný v této kategorii Tomáš Strnad. U 11-14 letých zvítězila ve finiši Eliška Peříčková před Karolínou Vankovou a v nejstarší kategorii 15-18 let byla na prvním místě Radka Svobodová a u chlapců Jan Skoupý.

V hlavním závodě dospělých jasně zvítězil Jakub Ambros z MK Kopřivnice před M. Macíčkem (vítěz kategorie nad 35let) a dalším MKlubákem Tomášem Jurákem. V ženách byla na 1. místě Irena Šádková (MK Kopřivnice).
V dalších kategoriích patřila bedna běžcům z MK, Jirka Zátopek vyhrál "C" a Josef Kvita "D". Jediným negativem byl nepříjemný úraz Mirka Přívětivého, kterému přejeme brzké udravení. Slibované posezení se nakonec nekonalo v NJ, ale v Příboře, kde jsme se dobře a decentně pobavili.
Fotky ze závodu jsou v naší fotogalerii.


top nahoru

Běh dětí a rodičů Novojičínským parkem

Závody se konají v úterý 28. září 2010 ve Smetanových sadech v Novém Jičíně. Soutěží se v disciplínách - běh jednotlivců na čas ( děti v parku, dospělí okruh k Čerťáku ), závody rodinných dvojic (rodič + 1 dítě do 6 let) a kondiční běh pro zdraví. Umístění na stupních vítězů bude odměněno věcnými cenami a diplomy, pro účastníky závodů bude připraveno občerstvení a na závěr dětská i dospělácká tombola. Již druhým rokem bude závod rozšířen o závody rodin ( dosažené místa v běhu jednotlivců/ počet členů rodiny ) a kondiční běh pro každého (1,2km) se slosovatelnou tombolou pro všechny, kteří projdou cílovou páskou. Oceněn bude i nejmladší, nejvzdálenější účastník a nejpočetnější rodina.
Start první dětské kategorie je v 9:30 hod, hlavní závod mužů a žen na 5,5km odstartuje ve 12 hodin.

Pro Maratonklubáky: doufám, že si všichni najdeme trochu času a po závodě chvilku posedíme. Snad budeme mít na obsuluhu více štěstí, než minule, případně se dohodneme na jiné restauraci..... Domluvíme se na místě....


U Kellerů je stav 3:2

Rodinka bratrů Kellerů se úspěšně rozrůstá... Martinovi se už o prázdninách narodila dcera a Michalovi v pondělí syn. Maminky i děti jsou zdrávy a maminka Monika kandiduje na titul šampiónky v rychlosti rození - poslední pokus zvládla za 47 minut... :) jen doufáme, že Michalnedostal pokutu za nepřiměřenou rychlost jízdy. Momentální stav, jak napovídá nadpis, je 3:2 ve prospěch děvčat. Gratulujeme!!!


Video z cíle Běhu rodným krajem E. Zátopka

8.ročník "Běhu rodným krajem Emila Zátopka" je již minulostí. Náš tým rozhočích měl v cíli k dispozici kameru a fotoaparát, takže jsme sestříhali záběry z cíle a vy můžete vidět své "ladné" běžecké kroky těsně před proběhnutím pomyslnou cílovou páskou. Video naleznete v sekci soubory ke stažení a fotky ve fotogalerii.


Běh rodným krajem Emila Zátopka

vítěz Letošní ročník "Běhu rodným krajem Emila Zátopka" odstartoval v atmosféře nádherného a dlouho očekávaného "babího léta" a start to byl velmi rychlý. Vítězem první rychlostní prémie ve Štramberku se po sprinterském souboji stal později 3. v cíli - Erkolo Ashenafi (BENEDEK - TEAM). Na pátý kilometr v Ženklavě a současně druhou rychlostní prémii nejrychleji doběhla Jana Klimešová (USK Praha). Mezi muži se pořadí závodníků cestou do Veřovic zamíchalo a tak si 3. prémii na 10. km ve Veřovicích odnesl celkový vítěz závodu Henry Chirchir. Trať od kopřivnického muzea do rožnovského skanzenu zvládl za 1:12:59 a tak loňský traťový rekord 1:11:12 Poláka Jakuba Burkharda tlaku dvou keňských vytrvalců a naturalizovaného maďarského Etiopana odolal. V ženských kategoriích došlo po rychlostní prémii rovněž ke změně a dlouho vedoucí Janu Klimešovou vystřídala v závěru její maďarská soupeřka Katalin Farkas, která zvítězila v čase 1:31:24. Ženský traťový rekord Jany Klimešové 1:25:46 tak rovněž zůstane zapsaný v tabulkách minimálně ještě příští rok.
Z běžců hájících naše klubové barvy byl nejrychlejší Jirka Zátopek - 1:29:18 (4. v "C"), který společně s Davidem Hankem a Martinem Kellerem vybojovali v soutěži týmů 3. místo.
Rozsáhlou fotogalerii naleznete v naší fotogalerii.


Běh rodným krajem Emila Zátopka

Běh rodným krajem Emila Zátopka 8. ročník "Běhu rodným krajem E. Zátopka odstartuje zítra v 11.00 hod. před Technickým muzeem v Kopřivnici. Předběžně je přihlášených 189 běžců a běžkyň, mezi nimi i držitelka traťového rekordu Jana Klimešová a Ashhenafi Erkolo, který před rokem potrápil nejrychlejšího na této náročné trati Jakuba Burgharda.
Před startem hlavního závodu se uskuteční Lidový běh a Běh dětí.


top nahoru

Pustevny nahoru a dolů

Na nové trati si nejlépe vedl ostřílený "vrchař" Honza Polášek, který si s přehledem poradil s kvalitní obsadou soupeřů. S odstupem na 3km dlouhé trati doběhl Vašek Bitala před finišující dvojicí Jakub Ambros a Miloš Macíček. V "B" zvítězil Miroslav Vrobel, v "C" Jirka Zátopek a v "D" Jirka Bednařík. V kategorii žen byla nejrychlejší Zuzana Weissová.
Fotogalerii závodu naleznete na stránkách SK Valašského království.


Pustevny nahoru a dolů

Ve středu 8.9. se koná 13. ročník horského běžeckého kritéria Pustevny nahoru a dolů. Prezentace závodu začíná ve 14:30 na Pustevnách. Závod je součástí FBP a LBL.


Běh oborou, Králíčák...

V sobotu 21.8. se koná již 11. ročník Běhu oborou, který je součástí LBL. Start závodu je v 10 hodin. Trať je obrátková a meří 10km.

Pro vrchaře je připravený taky 11. ročník závodu Dolní Morava - Králický Sněžník. Letošní "Králičák" je navíc kvalififací na mistrovství světa v běhu do vrchu.


Rekovická trojka, Sv. Hostýn.

Vítězem 6. ročníku Rekovické trojky se stal Václav Bitala před Milošem Macíčkem a našími běžci Jakubem Ambrosem a Josefem Kučinským. V ženách vyhrála Petra Pastorová.
V "MB" zvítězil Miroslav Vrobel, v "MC" Jirka Zátopek (oba MK Kopřivnice).

Irena Šádková V sobotu 14.8. se konal 7. ročník běhu do vrchu na Svatý Hostýn. S jasnou převahou doběhl do cíle jak vítěz mužů - Tomáš Blaha, tak i vítězka žen Irena Šádková. Další první místo v kategorii juniorů "utrpěl" Josef Kučinský, Jirka Zátopek doběhl v "C" na 2. místě za Frantou Kolínkem.
Několik fotek ze závodu naleznete v naší fotogalerii, nebo na stránkách pořadatele a Iscarexu.


Lysá hora, Kozubová. O víkendu Rekovická trojka...

V sobotu byl na Lysé hoře nejrychlejší Tomáš Blaha před druhým v pořadí Jirkou Žákem a juniorem Janem Titěrou. V ženách zvítězila Petra Pastorová.
Z našich běžců byl na "bedně" Pavel Michna v "A" (3. místo), Jirka Zátopek doběhl na 2. místě v "C". Ve stejné kategorii byl Josef Kvita 11. a Petr Navara v "D" 17.

V neděli na Kozubové byl 1. Ondřej Horák před vítězem z Lysé hory Tomášem Blahou. Na 3. a 4. místě doběhli dva ŽÁCI (nevíme z které třídy) Jirka a Michal. V ženách opět zvítězila Petra pastorová.
Z MK byl v "A" Pavel Michna 10., Tomáš Pop 12. a David Hanke 15. Jirka Zátopek doběhl v "C" opět na 2. místě a Petr Navara byl v "D" 15.
Fotky z obou závodů naleznete na stánkách sportovního klubu Iscarex, nebo SK Valašského království.

V sobotu se koná další závod zařazený do FBP a LBL Rekovická trojka. Start závodu je v 10 hodin v Trojanovicích - Horečky, restaurace Horečky. Trať závodu měří 3km a běží se dva velmi členité okruhy s převahou terénu.


Víkendové vrchy, úspěšný Jirka Zátopek

V sobotu 24. července se konal tradiční horský běh Rokytnice nad Jizerou - Dvoračky. Jirka Zátopek vybojoval 3. místo v kategorii "C". Trať dlouhou 8,5km s převýšením 750m zvládl za 46:43min. Celkovým vítězem sobotního závodu se stal člen bronzové štafety ze ZOH ve Vancoueru Jiří Magál.

V neděli se vrchaři přesunuli na další závod, kterým byl běh Šachty - Štěpánka. Závod byl dlouhý 7,5km se 450m převýšením. Do cíle opět vítězně vyběhl Jirka Magál, náš Jirka Zátopek si odnesl vítězství v kategorii "C".

Nadcházející víkend pokračuje "vrchařské řádění" i v našem regionu. V sobotu se koná tradiční závod Mohelnice - Lysá hora. Start závodu je v 15 hodin v Krásné - Nižní Mohelnice, rozcestí k Lysé hoře. V neděli se běžci přesunou do Dolní Lomné, kde se koná Běh na Kozubovou. Závod je dlouhý 5km a převýšení má 500m.


top nahoru

Letní běh Starým Jičínem, LBL průběžně

Na start 4. ročníku Letního běhu Starým Jičínem se postavilo 27 běžců a běžkyň. Nejlépe si vedl Jakub Ambros z MK Kopřivnice, který běžel v čele závodu hned od startu. Přibližně 2km Jakubovi pomáhal Jan Polášek z SK Irena Šádková Hranice, ale nasazenému tempu nedokázal vzdorovat. Před čtvrtým kilometrem se dostal na 2. místo Robert Šádek a přibližně kilometr před cílem doběhl Poláška Tomáš Jurák. V cíli byl 1. Jakub Ambros (19:29) před Robertem Šádkem (20:13) a finišující dvojicí Jurákem (20:29) a Poláškem (20:29,5).
V ženách s převahou vyhrála Irena Šádková časem 23:04, na 2. místě doběhla Veronika Huvarová (27:48) a 3. byla Natalia Pszczolka (29:01).
V kategorii "B" byl 1. Robert Šádek, v "C" vyhrál Jirka Zátopek (22:39) a v "D" Vladimír Chytil (26:22).
Kromě kategorie "D" vyhráli běžci MK Kopřivnice všechny kategorie :-)
Několik fotek z dnešního závodu naleznete v naší fotogalerii, rozsáhlejší fotodokumentaci doručí hlavní pořadatel závodu v průběhu týdne.

V LBL se do čela soutěže dostal Jakub Ambros (195b), který těsně vede v kategorii mužů před Tomášem Jurákem (192b). V ženách se o 1. místo dělí Irena Šádková (125b) a Petra Pastorová (125b). V kategorii "Masters" je první Jirka Zátopek (275b) před Miroslavem Vrobelem (152b) a Petrem Jelínkem (141b).


Letní běh Starým Jičínem

Dalším závodem LBL je Letní běh Starým Jičínem, který se koná v sobotu 10. července ve Starém Jičíně. Start závodu je v 10 hodin u přehrady starý Jičín. Trať závodu měří 6km a je mírně členitá s asfaltovým povrchem. Pro ty, co si potrpí na GPS, je zde mapa.


FBP - průběžně

Po třetím závodě se do čela FBP dostal Jakub Ambros z MK Kopřivnice (182 bodů). Druhé a třetí místo patří Tomáši Jurákovi (158b) Davidu Hankemu (141b).
V ženách je v čele soutěže Petra Pastorová (74b) před Andreou Krstevovou (61b) a Irenou Šádkovou (42b).
Miroslav Vrobel vede v kategorii "B", v "céčku" je na 1. místě Jirka Zátopek (oba MK Kopřivnice) a v "D" Jirka Bednařík (LBK).


Výsledky - Test, LBL...

Z výsledků Letního testu...
V "A" zvítězil Jakub Ambros (15:25) před Tomášem Jurákem (16:05), 3. byl David Hanke (16:30) a 4. v této kategorii doběhl Tomáš Pop (16:55), všichni z MK Kopřivnice. V kategorii "B" vyhrál Robert Šádek (16:00), 2. byl Rosťa Trávníček (16:34) a 3. místo patřilo dalšímu z MK Miroslavu Vrobelovi (17:43). Kategorii mužů "C" vyhrál Jirka Zátopek (17:56) před Bedřichem Vynikalem (18:18) a 3. Josefem Kvitou (18:39). V nejstarší kategorii "D" zvítězil Jirka Bednařík (20:10) před maratonklubákem Pavlem Fogašem (20:33) a nestárnoucím Karlem Piskořem (21:04). Čtvrtý v této kategorii doběhl Petr Navara z MK.
Kategorii žen vyhrála Irena Šádková (18:15) před Andreou Krstevovou (18:57).

V LBL je na průběžném 1. místě Miloš Macíček (162bodů, LBK) před trojicí maratonklubáků Tomášem Jurákem (152b), Jakubem Ambrosem (145b) a Davidem Hankem (134b).
V kategorii žen vede Petra Pastorová (125), 2. je Andrea Krstevová (115) a třetí místo zatím patří Ireně Šádkové (75)
V kategorii "Masters" "okupuje" 1. místo Jirka Zátopek (241), na druhém místě je Miroslav Vrobel (152). Josef Kvita (134) a Jirka Bednařík (134) se dělí o 3. resp. 4. místo.

Dalším závodem LBL bude Letní běh Starým Jičínem, který se uskuteční v sobotu 10. 7. 2010. Propozice závodu budou v pondělí :-)


Letní test aneb MK v akci...

Letní test Letošní letní test ovládli Maratonklubáci skoro ve všech kategoriích.
Celkovým vítězem se stal Jakub Ambros (15:25), v "béčku" vyhrál Robert Šádek, v "céčku" Jirka Zátopek, v "déčku" nám to "pokazil" Jirka Bednařík (LBK) a v ženách jasně vyhrála Irena Šádková.
Výsledky budou až si hlavní organizátor Zdeněk poradí se "sádrokartonem", takže mu běžte pomoct a bude to brzo :-). Fotky naleznete v naší fotogalerii.


top nahoru

Koťásci + 1 :-)

Rodina Kotků se nám rozrostla o dalšího chlapa, silného po otci a krásného po mamince (dle slov táty Martina) - jmenuje se Tadeáš, měří 50 cm a váží 3,54 kg. Gratulujeme všem zúčastněným a mamince přejeme pevné nervy...


Běh olympijského dne, Letní test, Adrenalin Cup...

Ve středu 23. června se koná tradiční běžecký závod (dříve Běh olympijského dne) Olympijský den. Start závodu je v 17 hodin v Ostravě - Porubě na stadionu Arrows (ulice Průběžná).

V sobotu 26. června pokračuje LBL a FBP dalším závodem. 17. ročník Letního testu odstartuje v 10 hodin. Trať závodu měří 4,8km.

Pavel Michna Pro ty, co mají rádi zvýšený adrenalin, je v Ostravici na sobotu 26.6. připravený již 14. ročník štafetového závodu Adrenalin Cup. Štafety jsou 4 členné. Po hromadném startu běžci vyběhnou na Lysou horu, poté se další člen štafety "proletí" na paraglidu zpět na hřiště v Ostravici a předá štafetu "bikerovi". Ten vyjede opět na Lysou horu, sjede k přehradě Šance, a tam předá štafetu poslednímu členovi na kajaku. Ten nebo ta si to sjede dolů na Ostravici a musí doběhnout i s kajakem do cíle na stadioně. Takhle jednoduše :-) to zhruba vypadá...


Atletický čtyřboj - závody dětí a žáků

sk kopřivniceVe dnech 10. a 11.6. uspořádal Sportovní klub Kopřivnice atletický víceboj pro děti z mateřských a základních škol, který se konal v areálu ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici. Ve čtvrtek soutěžili "školkaři", v pátek vybrané ročníky základních škol z Kopřivnice a okolí. Nejlepší družstvo na startu pátečního čtyřboje měla ZŠ Alšova, která zvítězila v kategorii družstev před ZŠ E. Zátopka (výsledky).
Fotky ze čtyřboje a minivíceboje naleznete v naší fotogalerii.


Dexter-Ann Arbor Run - Michal Keller

Blízko Detroitu jsou dvě města, Dexter a Ann Arbor. Z jednoho do druhého se běží půlmaratón. Součástí běžeckého dne jsou i vložené závody na 10 a 5 km. Na všechny závody je limitovaná účast - 2500 lidí. Na půlmaratón jsem se nestihl zaregistrovat včas, ten byl plný již asi měsíc před závodem, a v té době jsem neměl ještě schválenou služební cestu do USA.Michal KellerTam jsem přiletěl týden před závodem. Co udělá s člověkem šestihodinový časový posun, si dovedete představit. Vstávám kolem 4:00 a kolem 8 večer se mi chce strašně spát. Američané makají jako ďasi. V práci začínáme v 7 ráno a končíme po 6 večer. Po příchodu na hotelový pokoj jsem byl vždy úplně mrtvý. Cely týden obědvám hamburger a colu. V sobotu, den před závodem, si říkám: "Sakra chlape, musíš si jít aspoň zaklusat před závodem, nebo budeš zítra úplně tuhý." Problém je, že tady jsou jen cesty a dálnice (bez chodníků) a je zázrak potkat chodce. Takže běhat ven jsem se neodvážil. Zašel jsem si do fitness centra a hodinku běhal na běhátku a asi hodinku plaval. Mimochodem, na bazéně jsem byl středem pozornosti, protože naše typické plavky tady nikdo nenosí a všichni chlapi se koupou v kraťasech. Pro Američany jsou naše běžné plavky jako plavky dívčí, nebo minoritní. Na bazén už tady nejdu. V 6 ráno mne vyzvedává kolega z práce a jedeme na závod. Město je totálně přeplněné a nedá se zaparkovat. Nakonec parkujeme hned u startu, v takovém tom obrovském parkovacím domě, který jsem doteď viděl jen ve hře "Mafie", a nebo v amerických filmech. Hodinu před startem jsem již v dresu MK Kopřivnice, v klídečku si poklusávám a protahuji se. Před startem se sborově zpívá americká hymna, to mě překvapilo. Další věc, která mě překvapila, je, jak vypadá 2500 běžců pohromadě. Pak si říkám: " Musím co nejvíce dopředu. Třeba jsou ostatní pomalejší a brzdili by mě." Dostávám se bez nejmenších problémů do první lajny. První startuje kategorie "Masters" a 2 minuty po nich konečně my. Vedro je jak "cyp", je po dešti a strašně vlhko, fouká protivítr. Po startu jsem tak na 30. místě a říkám si, že to není tak špatné. No a pak již jen předbíhám a předbíhám a končím v podprůměrném čase 38:17 na celkově šestém místě, kategorii jsem vyhrál. Projevily se na mně ty hamburgery a týden lenošení. To ale nevadí, po dlouhé době jsem na stupni vítězů. V průběhu závodu na vás lidi pořád cosi hulákají, na každé míli je fotograf a fotí a fotí. Jsem zvědav, jestli se na nějaké fotečce objevím. Viděl jsem běžet v atletickém dresu neuvěřitelně tlusté lidi, do kterých bych v životě neřekl, že těch 10 km uběhnou. Jinak to bylo super. Něco pro chlapy: "Mohl jsem oči nechat na atletkách černé pleti, je to fakt nádhera vidět vypracované atletické tělo." Více vám povím, až se uvidíme. Tak tolik můj pozdrav z Detroitu ze služební dovolené.


top nahoru

Běh Velkými Albrechticemi - od Davida

David Hanke Po ranním vytrvalém dešti to vypadalo na letos klasický závod na mokru, ale během dne se počasí umoudřilo a běh Velkými Albrechticemi proběhl na suchém terénu. Přesto počasí organizátorům neumožnilo díky podmáčenému terénu, uskutečnit závěr závodu na trávě fotbalového stadiónu. Z tohoto důvodu byla trať kratší asi o 200 metrů. Po startu se vepředu utvořila skupinka cca 13 běžců. Asi s 30s. ztrátou se o umístění prali další (mezi nimi i členové MK - já, Mira Vrobel, Tomáš Pop). Po polovině závodu nebylo pochyb o vítězi. Zvítězil M.Vanko (31:49) před V.Bitalou. Z členů MK na bednu vystoupili: Mirek Vrobel - v kategorii 3., Jirka Zátopek - v kategorii taktéž 3. Z dalších umístění: Pepa Kvita - 4. v kateg. (39:56), Petr Jelínek - 5. v kateg. (41:12), David Hanke - 6. v kateg. (36:20), Tomáš Pop - 7. v kateg. (36:45). Výsledky dalších našich běžců zatím nejsou k dispozici.

Po vyhlášení vítězů proběhlo losování tomboly o již tradiční kuřata. I přes komplikace se pořadatelům podařilo uspořádat velmi pěkný závod.


Běh Velkými Albrechticemi, Horský běh na Lysou horu

Ve středu 2.6. se koná již 27. ročník Běhu Velkými Albrechticemi. Prezentace začíná v 16 hodin na fotbalovém hřišti SK Velké Albrechtice, start 10km dlouhého běhu je v 18 hodin.

Horský běh na Lysou horu

V sobotu 5. června na fotbalovém hřišti v Ostravici pořádají X-AIRáci 6. ročník Horského běhu na Lysou horu. Hlavní závod tohoto náročného běhu měří 8,9 km a má 927 m převýšení. Start je v 11 hodin z hřiště na Ostravici


Pětka TiSu, LBL - průběžně

Vítězem 6. ročníku Pětky TiSu na dráze se stal Petr Lukeš za 15:41,9. Z MK doběhl Jirka Zátopek na 5. místě v kategorii 45 - 54 let, Josef Kvita byl 4. v kategorii nad 55 let. Ve stejné kategorii doběhli Pavol Fogaš na 6. a Petr Navara na 10. místě.

Po jarní části letošní LBL je zatím na 1. místě Miloš Macíček (140b) před našimi Jakubem Ambrosem (120b) a třetím Tomášem Jurákem (119b). V ženách vede Petra Pastorová (100b) před Andreou Krstevovou (95b). V kategorii "Masters"je v čele soutěže Jirka Zátopek (207b) před Miroslavem Vrobelem (133b) a třetím v pořadí Josefem Kvitou (113b).


Štramberská desítka

30. ročník Štramberské desítky proběhl za příjemného počasí. Nejdříve se konaly závody dětí a žáků, po nich v 10 hodin byl odstartován jubilejní 30. ročník běhu. Závod vyhrál Vašek Bitala před Milošem Macíčkem (oba LBK Kopřivnice) a třetím Tomaszem Wrobelem z Polska. V kategorii žen zvítězila Petra Pastorová před Adélou Esentierovou (obě Baláž Extreme Team) a třetí Veronikou Jerglíkovou z Kobeřic. V ženách nad 35 let doběhla na 1. místě naše Darina Krausová.
V "A" skončil Tomáš Jurák na 8. místě a Tomáš Melčák byl 26. Miroslav Vrobel doběhl v "B" na 7. místě, v kategorii "C" zvítězil Jirka Zátopek, Josef Kvita byl 5. a Petr Jelínek doběhl na 6. místě. V "D" byl 1. Jirka Strakoš, Pavol Fogaš doběhl na 5. místě a Petr Navara byl 8.
Fotky ze závodu naleznete v naší fotogalerii.

top nahoru

Zátopkova pětka

Letošní 13. ročník Zátopkovy pětky byl poznačený počasím. Souvislá vrstva vody na letním stadioně v Kopřivnici nás přinutila přesunout závod do přilehlé čtvrti. Běžel se 840m dlouhý asfaltový okruh, který každý z patnácti účastnků absolvoval šest krát. Zvítězil Miloš Macíček (Muflon M) z LBK, před Pavlem Michnou (Slezan F-M) a domácím Tomášem Jurákem. V kategorii "čtyřicátníků" patřilo prvenství Mirkovi Vroblovi (MK), u "padesátníků" Jirkovi Zátopkovi z naší X-AIRácké farmy a ostatním "šedesátníkům" utekl Jirka Bednařík (LBK). Jediné statečné děvče na trati byla Eliška Juráková, která běžela kategorii žákyň.
Několik fotek z foťáku Jurákových naleznete v naší fotogalerii.


Běh na Radošť očima Kuby

Jakub Ambros Dnešní Běh na Radhošť se podobal spíše zimnímu krosování. Při ranním probuzení mě přivítal déšť a teplota kolem 5 stupňů. Hodně dlouho jsem přemýšlel, v čem běžet. Rozhodl jsem se nejdřív pro elasťáky. Na místo startu jsem dorazil 40 min předem, odevzdal batoh s teplými věcmi na vyvezení a šel 'zabít' zbytek času. Velké klusání nemělo ve vydatném dešti smysl, takže protáhování v teple a suchu bylo nejideálnější. Po drobných poradách s ostatními a přehodnocení počasí jsem sundal elasťáky a odhalil kraťasy. Jelikož byly podmínky podobné 'běhu na Modré sedlo' 4 roky zpět v Krkonoších :-), nosit s sebou mokré věci a kila navíc nemělo smysl. 4 minutky klusu a nastupuji na start s touhou pokořit svůj nejlepší čas 39:10 (trénink září 2009). V 11 vybíháme. Prší. Háknu se za Ondru Horáka a příjemným tempem se pomalu koušeme polem běžců. Spolu s ním se před 1.km vytahuju na 6.místo, kousek za 5. pozici. Ani mě to vzhledem k podmínkám a tedy i slabší konkurenci nepřekvapuje. Tam jej schválně pouštím, protože bylo vidět, že tempo stupňuje. Časem se od 1,2.km pohybuji s cca 30s náskokem na osobák. 6. pozici držím do poloviny závodu, kdy mě po dlouhé době dotahují 2 borci z Iscarexu. Zachytávám se jich, ale pomalu se mi jeden z nich začal vzdalovat. Charakter stálého deště se před seběhem pod sjezdovku začal měnit ve sněžení. 7. místo jsem stále s odstupem 15 s na 5. držel pod prudší výběh před samotnou sjezdovkou. Tam nás sice docvakli další dva borci, ale věděl jsem, že sjezdovka se dá běžet rychle a síly jsou. Na sjezdovku vbíhám na 8. místě s 36s na osobák. Místy se již začínají tvořit sněhové plotny. Ty obíhám, ale nevyhnu se bohužel blátu, které mi v tréninkových silničkách začíná podkluzovat. Pod kapličkou se již zvesela válím na sněhu :-) (cca 2x) a zjišťuju, jak je slovník zprostých slov velmi pestrý. Je zajímavé, jak dlouho se dá 'běžet' 200m. Chvílemi jsem propadal i zoufalství, neboť když jsem se zvedl, nemohl jsem se skoro rozeběhnout. Čas nekompromisně spěchal. Nedal jsem se a i když těsně, povedlo se mi dosáhnout cíle za cca 39:03 a pokořit tak svůj osobák. Jen na sjezdovce jsem ztratil asi 30s. Slova tuším Poláka v cíli: ''Kdyby jsi měl lepší vzorek..'', jsou výstižná. Sice se mi nepodařilo umístit do 10. místa, ale s časem a vcelku rovnoměrným během jsem byl za daných podmínek nadmíru spokojený. Letos se nekochám výhledem, ale bílou sněhovou pokrývkou :-). Oblečen do suchého se po pár doušcích čaje vydávám zpátky dolů. Spokojen, že jsem si splnil dnešní cíl.


top nahoru

Přes mosty

Tomáš Jurák Vašek Bitala obhájil loňské vítězství před svým oddílovým kolegou Milošem Macíčkem. Nejrychlejším z MK byl celkově 3. Tomáš Jurák, který předvedl skvělý výkon a 4. Jakub Ambros. V "B" vyhrál Roman Baláž před naším Miroslavem Vrobelem, v kategorii "C" jasně zvítězil Jirka Zátopek před Mirkem Přívětivým. 3. v této kategorii doběhl Josef Kvita těsně před Petrem Jelínkem. V nejstarší kategorii "D" byl 1. Jirka Bednařík, Pavol Fogaš doběhl v této kategorii 5. a Petr Navara 6. V kategorii žen doběhla na 1. místě Petra Pastorová před Adélovou Esentierovou (obě Baláž Extreme Team Ostrava) a třetí Radkou Miturovou z MK Seitl Ostrava.

V průběžném pořadí FBP je na 1. místě Vašek Bitala před Jakubem Ambrosem. V ženách je zatím první Petra Pastorová. Fotogalerii závodu naleznete na stránkách SK Valašského království.


Běh na Velký Javorník

Vítězem sobotního závodu se stal Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová před Janem Poláškem z Havířova a 3. v pořadí Martinem Vackem. V ženách vyhrála Petra Pastorová z Baláž extreme teamu.

Z našich se nejlépe dařilo Jirkovi Zátopkovi, který byl 3. v "C", Josef Kvita byl ve stejné kategorii 9. V "A" doběhl David Hanke na 9. místě, v "B" Miroslav Vrobel obsadil 8. místo a v "D" byl Pavol Fogaš 10. a Petr Navara 12.


Zátopkova pětka, Štramberská desítka

Ve středu 19. května pořádá MK tradiční Zátopkovu pětku na letním stadioně Emila Zátopka v Kopřivnici. Start hlavního závodu je plánovaný na 17 hodin, dětské a žákovské kategorie začínají od 16:15 hodin. Dalším závodem Lašské běžecké ligy je jubilejní 30. ročník Štramberské desítky. Kromě hlavního závodu na 10km se uskuteční i závody dětí.


Přes mosty

Zítra pokračuje svým 2. závodem Frenštátský běžecký pohár. 4. ročník okruhového závodu Přes mosty odstartuje v 17 hodin, kategorie mládeže o hodinu dříve. Okruh závodu měří cca 1km, je členitý se střídavým povrchem (terén, asfalt, místní komunikace). Závod je rovněž zařazený do Lašské běžecké ligy.
Příští týden ve středu se koná tradiční Zátopkova pětka ve středu 19. května na letním stadionu v Kopřivnici.


Běh osvobození Ostravy

kvita V sobotním závodě ve své (céčkové) kategorii s přehledem zvítězil Pepa Kvita časem 59:35,1. Gratulujeme! Z dalších výsledků "našich": kategorie A - na 6. místě Pavel Michna, kategorie D - na 7. místě Pavol Fogaš a 11. Petr Navara.


top nahoru

Černá Hora

Víkendové 'závodění' jsem si v Černé Hoře ujít nenechal. Po vydatném nočním dešti se z okruhu dlouhého 2300m stalo povětšinou tratoliště bahna. Až na světlých cca 300m jsme se klouzali. Jelikož nemám žádně boty na kros, rozhodl jsem se, že nejlepší budou staré, stále se solidním vzorkem, ale lehké, silničky. Před závodem jsem se cítil moc dobře. Rozběhávalo se mi volně. Usoudil jsem držet se od začátku s Petrem Kotyzou, a tak jsme spolu první dvě kola 'běželi', občas se i prostřídali. Po prvním kole se mi sice zachtělo končit, když jsem viděl, že se za daných podmínek můžu špatně 'prodat'. Náskok jsme ale měli, a tak jsem pokračoval. Petra jsem nakonec pustil při náběhu do 3.kola a druhou půlku jsem zvolnil. Ne, že bych nemohl, ale nešlo to. Ani nemělo smysl to rvát a riskovat špatný došlap, zranění..za mnou díra převeliká. Poslední kolo jsem si nakonec začal užívat, poslední km jsem i trošku přidal. Doběh do cíle na 5.místě, kat. A 4., nijak nehodnotím, nejen vzhledem k mému času, ale i k prořídlé konkurenci. Vítězí krosový specialista Michal Horáček před dalším Lukášem Olejníčkem (4. MČR23 Temelín)


O víkendu nás čeká...

V sobotu 8. května se koná Běh osvobození Ostravy. Start závodu je u Pomníků osvoboditelům v Hrabyni - Muzea. Prezentace je od 9:00 v kulturním domě v Hrabyně.
V neděli 9. května odstartuje 16. ročník Pražského maratonu.


Objednávky Aminostar

Do 9.5. pošlete všichni zájemci Vaše požadavky na objednávku zboží z Aminostaru - potravinový doplněk, jeho příchuť, případně množství a objem.


Horský běh na Tanečnici - 1.5.

Jakub AmbrosVítězem dnešního závodu se stal Ondřej Horák z pořádajícího X-AIR Ostrava před Kornelem Rakusem (Igosport), který zárověň vyhrál kategorii "B". Třetí doběhl Petr Bětík (Sokol Opava). V ženách byla 1. Gabriela Wiessová z X-AIR Ostrava. Oslavenec Jirka Zátopek zvítězil v kategorii "C", Josef Kvita doběhl ve stejné kategorii na 4. místě a Petr Jelínek byl 5. V "A" si to rozdali Michal Keller (5.) a David Hanke (6.), v "D" byl Pavol Fogaš 4. a Petr Navara doběhl na 6. místě.
Fotogalerii z cíle dnešního závodu naleznete v sekci Fotogalerie.

top nahoru

O víkendu nás čeká Běh na Tanečnici a Májové závody

V sobotu 1. května odstartuje 2. ročník běhu do vrchu z Ráztoky na Tanečnici. Závod měří 7,2km s 500m převýšením. Start závodu je v 11 hodin.
Na atletickém stadioně ve Frýdku Místku se konají již tradiční Májové závody.


Čavisov Dolní Lhota - 24.4.

Z Čavisova do Dolní Lhoty doběhl nejrychleji Robin Vohlídal za 39:08 min. Z našich běžců byl nejrychlejší Pavel Michna (celkově 6. místo), Michal Keller (14.) a David Hanke (24.) Kategorii "50" vyhrál Jirka Zátopek a v "55" byl první Josef Kvita.


top nahoru

Trojka na dráze - 21.4.

Aleš Miko zvítězil v 19. ročníku Trojky na dráze ve Frýdku Místu (9:05,0) před Laksou Dariuszem a naším Jakubem Ambrosem (9:14,1) startujícím za Slezan FM.
V kategorii mužů 35 - 44 let zvítězil MKlubák Pavel Michna (9:30,7), Jirka Zátopek doběhl 5. v kategorii 45 - 54 let. Další z našich běžců startovali v kategorii nad 55 let, Josef Kvita byl 4., Pavol Fogaš 6. a Petr Navara 12.


Veřovská desítka - 17.4.

Vítězství a nový traťový rekord má na svědomí Jakub Bajza z AK Kroměříž před svým oddílovým kolegou Tomášem Blahou a 3. v pořadí Alešem Mikem z SSK Vítkovic.
Z MK si nejlépe vedl Jakub Ambros, který doběhl celkově 6. a Pavel Michna v dresu TJ Slezan FM byl celkově 9. V kategorii "dravců Orlů" doběhl Michal Keller na 2. místě před svým bratrem Martinem (taky dravcem Orlem). Tomáš Jurák byl 12. a David Hanke 17. v "A", Miroslav Vrobel doběhl 4. v "B", Jirka Zátopek 4. v "C", Josef Kvita ve stejné kategorii byl 9., Petr Jelínek 10., v "D" Pavol Fogaš doběhl na 6. místě a Petr Navara byl 12. V ženách vyhrála Petra Pastorová, naše lékařka Darina Krausová vybojovala 4. místo v "ŽB".


Veřovská desítka

Dalším závodem letošní LBL je Veřovská desítka, která se koná v sobotu 17. dubna. Start závodu je v 11 hodin.
...jak napsal Michal do diskuze, pořadatelé se na nás moooooooooooooooooooc těší. Jen nevím, jestli dostal Michal na "o" křeč, nebo je to tak správně :-)


Běh do vrchu - 9.4.

Vítězem 17. ročníku Běhu do vrchu se stal náš Jakub Ambros před Milošem Macíčkem (LBK) a dalším "MKlubákem" Pavlem Michnou (TJ Slezan FM). V ženách vyhrála domácí běžkyně Irena Šádková před Andreou Krstevovou. V "B" zvítězil Miroslav Vrobel před Vincem Šimkem, "C" vyhrál Jirka Zátopek (všichni MK Kopřivnice) před Miroslavem Přívětivým (KHB Radegast). V "D" byl nejrychlejší Jirka Bednařík před Karlem Piskořem. V kategorii Masters (po přepočtu bodů) zvítězil Jirka Zátopek před Mirkem Přívětivým a Miroslavem Vroblem. Závod jsme ukončili příjemným posezením, kde se probíraly důležité věci ze života "MKlubáků".


Běh Papratnou - 4.4.

6.ročník Běhu Papratnou vyhrál Václav Bitala před naším Jakubem Ambrosem a Radkem Macíčkem. V ženách byla 1. Petra Pastorová.
Z MK se nejlépe dařilo Jirkovi Zátopkovi, který vyhrál kategorii C, Miroslav Vrobel byl 3. v "B", Petr Jelínek doběhl v "C" na 3. místě a Josef Kvita byl 4. V kategorii "D" vybojoval Pavol Fogaš 3. místo.
Dalším závodem letošní LBL je Běh do vrchu, který se uskuteční v pátek 9. dubna.


top nahoru

Běh do vrchu...

V pátek 9.4. se uskuteční již 17. ročník tradičního Běhu do vrchu. Prezentace závodu je od 16:00 na parkovišti u koupaliště v Kopřivnici. Start závodu je v 17 hodin. Běží se 1670 metrů s převýšením 230 metrů.


LBL, FBP, Běh Papratnou...

Druhým závodem letošní Lašské běžecké ligy je Běh Papratnou, který je rovněž zařazen do Frenštátského běžeckého poháru. Závod se koná v neděli 4. dubna, start je v 10 hodin.


Mořkovský zajíc - 20.3.

Vítězem úvodního závodu letošní LBL se stal Václav Bitala (LBK) před Tomaszem Wrobelem z Polska a Jakubem Ambrosem z MK Kopřivnice. Ženy vyhrála Petra Pastorová.
Z MK doběhli v "A" 8. Tomáš Jurák, 12. Michal a 14. Martin Kellerovi, 16. byl David Hanke. V "B" doběhl na 6. místě Miroslav Vrobel, v "C" byl Josef Kvita 6. a Petr Jelínek 7. V kategorii "D" doběhl Pavol Fogaš na 8. místě a Petr Navara byl 11.
3. ročník Mořkovského zajíce si letos "okusilo" celkem 157 účastníků, hlavního závodu se účastnilo 103 běžců a běžkyň.

Mořkovský zajíc

V sobotu 20.3. je připravený další ročník běžeckého závodu Mořkovský zajíc. Je to obrátkový závod na 10km.

Rohálovská desítka

17. ročník silničního běhu Rohálovská desítka se uskuteční v sobotu 27.února 2010 v Prusinovicích. Start hlavního závodu je oproti minulosti posunutý na 12:00 hod.(z 11:15), také mládežnické kategorie mají začátek později - 9:40 hod.(místo 9:00).


LBL 2010

V pátek 29.1. jsme dali dohromady propozice letošního ročníku Lašské běžecké ligy. Nově jsme zařadili Běh na Tanečnici, který je plánovaný na 1.5. a Běh na Bílou horu.


Schůze Maratón klubu

V pátek 29.1. se uskuteční schůzka ohledně Lašské běžecké ligy 2010, spojená s příjemným posezením v pizerii Maestro v Kopřivnici (naproti kostelu). Začátek je plánovaný na 17. hodinu. 

top nahoru

Starší články

Starší články naleznete na adrese http://mkkop.wz.cz