9. ročník - 17. září 2011 - VÝSLEDKY

Propozice závodu: web závodu

2011

Video z cíle Běhu rodným krajem Emila Zátopka

Zátopek Jiří Letos opět nabízíme video z cíle Běhu rodným krajem Emila Zátkopka. Najdete zde také fotky a videa předešlých ročníků tohoto náročného, ale krásného závodu.

top nahoru

Běh rodným krajem Emila Zátopka

Vítězem 9. ročníku Běhu rodným krajem EZ se stal Ashenafi Erkolo z Benedek Teamu před svým oddílovým kolegou Tamásem Tóthem. Na 3. místě doběhl závodník AK Kroměříž Jakub Bajza.
Dana Zátopková V kategorii "B" zvítězil Daniel Orálek (celkově 5.) z AC Moravská Slávie Brno před Couto Eliasem z partnerského města Trappes a a Jánem Križákem z AŠK Grafobal Skalica, vítězem 0. ročníku.
V "C" byl první Josef Siegel (AC Choceň) před Romanem Slowioczekem (MK Seitl Ostrava) a Miroslavem Krupičkou (Ústí n. O.). V "D" zvítězil Tadeusz Jasek a v nejstarší kategorii "E" Ervin Podžorný.
V ženách si nejlépe vedla Judit Földing-Nagy (vítězka kategorie "G"), na 2. místě doběhla Sylvie Quittot z partnerského města Trappes a 3. byla Michaela Mannová z TJ Dvůr Králové (vítězka kategorie "F").
Z MKlubáků doběhl Josef Kvita v kategorii "D" na 4. místě, Jirka Zátopek byl 5. v "C" a Mirek Vrobel ve stejné kategorii doběhl 8. David Hanke byl v "B" 19. a Martin Keller v "A" 20.
Výsledky závodu >>>zde
Fotogalerie >>>zde

2010

Video z cíle Běhu rodným krajem E. Zátopka

8.ročník "Běhu rodným krajem Emila Zátopka" je již minulostí. Náš tým rozhočích měl v cíli k dispozici kameru a fotoaparát, takže jsme sestříhali záběry z cíle a vy můžete vidět své "ladné" běžecké kroky těsně před proběhnutím pomyslnou cílovou páskou. Video naleznete v sekci soubory ke stažení a fotky ve fotogalerii.

Letošní ročník "Běhu rodným krajem Emila Zátopka" odstartoval v atmosféře nádherného a dlouho očekávaného "babího léta" a start to byl velmi rychlý. Vítězem první rychlostní prémie ve Štramberku se po sprinterském souboji stal později 3. v cíli - Erkolo Ashenafi (BENEDEK - TEAM). Na pátý kilometr v Ženklavě a současně druhou rychlostní prémii nejrychleji doběhla Jana Klimešová (USK Praha). Mezi muži se pořadí závodníků cestou do Veřovic zamíchalo a tak si 3. prémii na 10. km ve Veřovicích odnesl celkový vítěz závodu Henry Chirchir. Trať od kopřivnického muzea do rožnovského skanzenu zvládl za 1:12:59 a tak loňský traťový rekord 1:11:12 Poláka Jakuba Burkharda tlaku dvou keňských vytrvalců a naturalizovaného maďarského Etiopana odolal. V ženských kategoriích došlo po rychlostní prémii rovněž ke změně a dlouho vedoucí Janu Klimešovou vystřídala v závěru její maďarská soupeřka Katalin Farkas, která zvítězila v čase 1:31:24. Ženský traťový rekord Jany Klimešové 1:25:46 tak rovněž zůstane zapsaný v tabulkách minimálně ještě příští rok.
Z běžců hájících naše klubové barvy byl nejrychlejší Jirka Zátopek - 1:29:18 (4. v "C"), který společně s Davidem Hankem a Martinem Kellerem vybojovali v soutěži týmů 3. místo.
Rozsáhlou fotogalerii naleznete v naší fotogalerii.

top nahoru

2009

Jakub Burkhard (JM Demolex Bardejov) si dnes doběhl pro vítězství 7. ročníku Běhu rodným krajem E. Zátopka v novém traťovém rekordu 1:11:21. Richard Burkhard Na 2. místě byl Erkolo Ashhenafi (Benedek Team) v čase 1:11:46 před svým oddílovým kolegou Tamásem Tóthem 1:12:35. V ženách prvenství vybojovala Ida Kovács (Benedek Team) v čase 1:28:30 před Janou Klimešovou (USK Praha) a 3. Lenkou Hanušovou (SK Nové M. n. Metují) V kategorii muži "B" zvítězil Josef Poduška před Lubošem Cesnekem a Romanem Balážem, v "C" vyhrál Miloš Smrčka před Petrem Klimešem a Tadeuszem Jaskem. V nejstarší kategorii "D" byl 1. Karol Kalus, na 2. místě byl Anton Šuška před Jánem Demeterem. Z běžců MK Kopřivnice si nejléve vedl v "A" Pavel Michna (7.), Michal Keller (11.), Tomáš Pop (12.), Tomáš Jurák (14.), Martin Keller (15.) a David Hanke (20.). V "B" byl Miroslav Vrobel 8., v "C" doběhl Josef Kvita 13., Petr Jelínek 19. a v "D" byl Pavol Fogaš 9. V ženách "F" doběhla Darina Krausová na 4. místě.