logo

PF 2012...

Lašská běžecká liga Lašská běžecká liga
Do roku 2012 přejeme hodně hodně zdraví, štěstí, lásky a rychlých kilometrů.
Setní...

Jirka Harašta a LBK nás zve na společné klubové posezení spojené s vyhlášením Mufloní ligy 2011, které proběhne 14. ledna v klubovně nového skautského centra Vanaivan.

top nahoru

Lašská běžecká liga - 2011

Vítězem 18. ročníku Lašské běžecké ligy v kategorii mužů se stal Jakub Ambros z MK Kopřivnice. Na 2. místě skončil Pavel Židlík ze Sanita Car Holešov a 3. byl Tomáš Jurák z domácího MK Kopřivnice.
Lašská běžecká liga V kategorii "Masters" zvítězil Tomáš Pop, který si poslední závod "užíval" jako cílový rozhodčí. O 2. až 4. místo se bojovalo na trati závodu "Kolem koupaliště. Miroslav Vrobel si po skvělém výkonu zajistil konečné 2. místo, třetí skončil (pouze o 2 body) Josef Kvita a 4. byl David Hanke (všichni MK Kopřivnice).
Kategorie žen se nakonec nevyhlašovala z důvodu nesplnění podmínky minimální účasti 4 závodů. Vítězkou se stala Šárka Vávrová, která jediná absolvovala 4 závody, ale vyhlášení se nezúčastnila.

top nahoru

Běh 17. listopadu - Kolem koupaliště 19.11.

hornická desítka Vítězem posledního závodu LBL se stal Jakub Ambros v čase 17:14 (2 vteřiny za traťovým rekordem). Na 2. místě doběhl Pavel Michna a třetí byl Pavel Židlík.
V ženách vyhrála Kateřina Bluchová 20:27 (7 vteřin za traťovým rekordem), před Simonou Vrzalovou a Adélou Voráčkovou.
V kategorii mužů "B" vyhrál Marek Škapa, v "C" zvítězil Miroslav Vrobel a v "D" Jirka Strakoš.

top nahoru

Běh 17. listopadu - Kolem koupaliště v sobotu 19.11.

Blíží se poslední závod letošní LBL. Běh 17. listopadu - Kolem koupaliště. Uzávěrka přihlášek, včetně objednávky jídla i pro neběžce, je v úterý 15.11 (24:00hod).
Kdo zaváhá, bude bez jídla...

top nahoru

Hornická desítka - 05.11

hornická desítka Milan Kocourek se stal vítězem letošní Hornické desítky . Před 2. v pořadí Sawe Elishou Kiprotichem doběhl s náskokem 1:11 minuty.
V ženách zvítězila Zita Kácser.
Z MK se nejvíce dařilo Miroslavu Vroblovi (2. v M50), který za vítězem kategorie M50 Romanem Slowioczkem zaostal o 3 sekundy. V kategorii M60 doběhl Josef Kvita na 5. místě. V ženách Z35 doběhla Darina Krausová rovněž na 5. místě.
Několik fotek z letošní Hornické desítky naleznete v naší fotogalerii.

top nahoru

Lašská běžecká liga - 2011

kolem koupaliště kopřivnice Letošní ročník LBL bude mít zajímavé finále na Běhu 17. listopadu - Kolem koupaliště 19. listopadu. V kategorii Mužů "A" budou o 1. místo bojovat Jakub Ambros s Pavlem Židlíkem, třetí místo patří Tomáši Jurákovi. V kategorii "Masters" je o vítězi již rozhodnuto, Tomáš Pop má dostatečný náskok (298b.). O dalším umístění rozhodne poslední závod, Josef Kvita má 226b., David Hanke 223b. a Miroslav Vrobel 220b.
V ženách je bohužel situace dost špatná, protože kromě Šárky Vávrové ani jedna závodnice nemá splněný předepsaný počet minimální účasti 4 závodů.

top nahoru

Běh 17. listopadu - Kolem koupaliště

3. ročník Běhu 17. listopadu - Kolem koupaliště se koná v sobotu 19. listopadu. Prezentace začíná v 9:45 hodin ve sportovní hale SOU Kopřivnice.
Běh 17. listopadu je posledním závodem letošní LBL. Prosíme všechny účastníky závodu, aby se přihlásili nejpozději do 15.11.

top nahoru

Kolem Libotína 15.10.

mk Kopřivnice Jakub Ambros si dnes (kromě nové bundy) odnesl další vítězství a nový traťový rekord, na druhém místě doběhl Rostislav Petráš (1. místo v "B") a třetí celkově doběhl Vít Pavlík.
V "C" vyhrál Miroslav Vrobel, v "D" Jirka Bednařík a v ženách Irena Šádková.
V kategorii dětí zvítězila Nikolka Chovanečková, která předvedla styl "Bolt".

top nahoru

Kolem Libotína

valmez 15.října se poběží 4. ročník závodu Kolem Libotína. Prezentace začíná v 10 hodin u koupaliště na Libotíně. Start závodu dospělých je v 11 hodin, dětské a žákovské kategorie v 11:05 po startu dospělých.
Závod je zařazený do LBL v kategorii "super".

top nahoru

Podzimní pětka - 7.10.

Již tradiční, první říjnovou sobotu konaná Podzimní pětka uzavřela letošní ročník Frenštátského běžeckého poháru. Počasí se bohužel ze dne na den přehouplo z letních teplot do šedavého podzimu, ale běžci se s tím porvali statečně. valmez Do celkového pořadí v hlavní kategorii už nikdo nemohl promluvit, a tak si čerstvý táta Vašek Bitala z LBK v klidu doběhl na 2. místě v čase 16:09 pro celkové prvenství v seriálu. Hned za ním se v cíli ukázal v FBP celkově druhý Honza Polášek (16:23) běhající za SK Hranice. Vítězství v závodě obhájil Jakub Ambros z našeho klubu v čase 15:40 a celkově mu patřila 4. příčka, když bodoval pouze ve 4 závodech. Celkově třetí se v poháru umístil Pavel Židlík, objíždějící závody pro jistotu a klid pořadatelů se sanitkou v záloze. V ženách se dnes z vítězství radovala Adéla Esentierová z Baláž Extréme Team Ostrava, ale celkové hodnocení FBP vyhrála Šárka Vávrová z TJ Sokol Frenštát p. R., když absolvovala všech 6 závodů. V dalších kategoriích v rámci FBP dosáhli kopřivničtí běžci na mety nejvyšší. V ,béčku' celkově zvítězil Tomáš Pop, když i v závodě svou pozici obhájil. V ,céčku' ovládl FBP Miroslav Vrobel, v kategorii ,Muži D' náš Pepík Kvita, pečlivě se připravující na Chřibský maratón.. Nejstarší kategorii vyhrál Karel Piskoř z Pohorské jednoty Radhošť. Po vyhlašovacím ceremoniálu se běžci pomalu vytratili domů. Pro mnohé to byl poslední závod sezóny. Pořadatelé odvedli za celý rok kus dobré práce a za to jim všichni z MK děkujeme.

top nahoru

Mezistátní pětiutkání v atletice - Nitra

valmez Žákovská reprezentace obsadila v sobotu v Nitře v konkurenci Maďarska, Chorvatska, Slovinska a domácího Slovenska druhou příčku.>>>
Veronika Šádková se ve své reprezentační premiéře předvedla 2. místem ve skoku dalekém výkonem 549cm. Poprvé si vyzkoušela také 300 m. překážek, kde se jí vzhledem k nedávno prodělané viróze už tolik nedařilo.

top nahoru

Bobr Cup 2011

Včera na litovelském Bobrcupu startovalo 263 štafet. Vzhledem ke krásnému počasí se není čemu divit. Mým cílem bylo předávat štafetu do 15. místa. Hned po startu a překonání dvou brodů jsem se zařadil do skupinky běžící vyrovnané tempo. Postupně jsme předběhli a odpárali pár soupeřů. valmez Před polovinou závodu jsem dostal chuť to trošku potrhat, a tak jsem se na 3. a 4. brodu lehce trhl. Ovšem vzápětí mě chuť přešla, protože jsem v prudkém výběhu čelně srazil přes trať položený strom. Po lehkém zatmění jsem chvíli přemýšlel, zda budu schopen udržet běh. Naštěstí se mi hlava netočila a ani krev netekla, tak jsem pokračoval. 2 km před cílem jsem zjistil, že běžím asi na 13. místě. Byl jsem mile překvapen, že mé nohy nijak neprotestují vůči relativně svižnému tempu. Jelikož se začali dva soupeři mírně vzdalovat, rozhodl jsem se jít za nimi a při té příležitosti jsem předběhl 2 kluky z naší již nekompaktní skupiny. Do cíle jsem nakonec dorazil 11., s minimálními ztrátou na 8. místo. Trať se mi letos podařilo zdolat nejrychleji ze všech mých účastí. Porazil jsem i pár kluků, kteří mi jindy v sezóně docela dost utekli. Navíc má ztráta na prvního v cíli, Davida Gerycha, byla sice propastná (2:56), ale při každé účasti na Bobrovi ji o cca 30 s snižuji. Naše štafeta o5z5 nakonec dokončila závod na 30. místě, čímž obhájila loňské umístění. Celkový čas se nám ovšem podařilo o zhruba 3 minuty vylepšit.

top nahoru

Podzimní pětka - 6. ročník

valmez Poslední závod letošního Frenštátského běžeckého poháru odstartuje v pátek 7. října.
Prezentace závodu začíná v 15:15, start první dětské kategorie v 16 hodin. Start dospělých na 5km je plánovaný na 16:30 hod. Po závodě bude vyhlášení celkového pořadí FBP 2011.

top nahoru

Soubory ke stažení...

Do sekce soubory ke stažení byly přidány fotky z letošního Běhu rodným krajem Emila Zátopka a Běhu Novojičínským parkem.

Běh dětí a rodičů Novojičínským parkem - 28.9.

valmez Krásné počasí dnes vylákalo do parku v Novém Jičíně kolem 90 malých i větších dětí. Nejpočetněji obsazená byla kategorie dívek do 6 let, kde zvítězila Nikola Chovanečková před Emou Feilheuerovou a Natálii Maternovou. Zatímco v nejmlaších kategoriích dívek byly na stupních vítězů nejčastěji vidět barvy atletické přípravky Lašského běžeckého klubu, v chlapeckýc kategoriích to až na výjimky byli místní závodníci.
V početně málo zastoupené ženské kategorii zvítězila Adéla Esentierová z BET Ostrava. Naše klubové barvy nejlépe hájil Kuba Ambros, který kromě absolutního vítězství překonal časem 17:39 traťový rekord. V kategorii mužů nad 35 let zvítězil Tomáš Pop (19:19) - taktéž MK, nad 45 let Roman Baláž (20:02) - BET Ostrava a nad 55 let Jiří Strakoš (22:09) - Tatra Kopřivnice. Z MKlubáků byli ve svých kategoriích "na bedně" ještě Martin Keller, Tomáš Jurák, David Hanke, Mirek Vrobel, Jirka Zátopek a Pepa Kvita.
Kromě obvyklých kategorií vyhlásila pořadatelka závodu ještě kategorie netradiční: nejstarší účastník, nejvzdálenější účastník a kategorii "ten, kdo tu vůbec neměl být". Mezi všechny účastníky byla vylosovaná tombola a s nádherným závodem se hodně z nás rozloučilo ještě společným "Během pro příchozí" v délce cca 1 km. Zbývalo už jen uklidit, "bouchnout" 3 sekty a domů.....

top nahoru

Běh městem Valašské Meziříčí

valmez Zdeněk Stromšík a kolektiv uspořádali dnešního krásného dne další, v pořadí již 28. ročník Běhu Valašským Meziříčím. Poslední 3 roky se běhá na novém dvoukilometrovém okruhu městem, který je velmi rychlý. Navíc závodu v posledních letech přeje počasí. Na start se v 10:30 postavilo 52 závodníků. Relativně řídké pole, ovšem díky slušným 'prizemoney' doplněné bratry Kučery z Brna a Alešem Mikem z Vítkovic. První 2 kola zvládla tato skupinka společně, ovšem potom 'kučerovce' Aleš pustil a v pořadí Martin, Lukáš a Aleš nakonec probíhali cílem. Zvítězil loňský mistr republiky na 10 km z dráhy v čase 31:12. Ani loňý vítěz, Lukáš Kučera, mnoho nezaostal (31:21) spolu s Alešem Mikem (31:31). Takto rychlá desítka se ve Valmezu často nevidí. Z našeho klubu se na stupně vítězů postavil nejvýše Mira Vrobel, který svou kategorii Muži C vyhrál v čase 37:33. Hned za ním se umístil Jirka Zátopek (37:48). Pepa Kvita zvládl desítku za 40:19, když těsně prohrál souboj o stříbrný stupínek v Déčku. Další M-klubáci doběhli následovně: Jakub Ambros, M 'A' 4., 33:22; Tomáš Jurák, M 'A' 6., 36:56; Petr Navara, M 'D' 6., 50:52.

top nahoru

Běh dětí a rodičů Novojičínským parkem

běh novojičínským parkem Ve středu 28. září se uskuteční již 5. ročník Běhu Novojičínským parkem. Prezentace začíná v 8 hodin ve Smetanových sadech v Novém Jičíně.
Start první kategorie dětí je v 9:30 hod., start dospělých v 11:30 hod.
Propozice - pdf

top nahoru

Video z cíle Běhu rodným krajem Emila Zátopka

Zátopek Jiří Letos opět nabízíme video z cíle Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Najdete >zde< také fotky a videa předešlých ročníků tohoto náročného, ale krásného závodu.
Výsledky závodu - xls
Fotogalerie

Běh rodným krajem Emila Zátopka

Vítězem 9. ročníku Běhu rodným krajem EZ se stal Ashenafi Erkolo z Benedek Teamu před svým oddílovým kolegou Tamásem Tóthem. Na 3. místě doběhl závodník AK Kroměříž Jakub Bajza.
Dana Zátopková V kategorii "B" zvítězil Daniel Orálek (celkově 5.) z AC Moravská Slávie Brno před Couto Eliasem z partnerského města Trappes a a Jánem Križákem z AŠK Grafobal Skalica, vítězem 0. ročníku.
V "C" byl první Josef Siegel (AC Choceň) před Romanem Slowioczekem (MK Seitl Ostrava) a Miroslavem Krupičkou (Ústí n. O.). V "D" zvítězil Tadeusz Jasek a v nejstarší kategorii "E" Ervin Podžorný.
V ženách si nejlépe vedla Judit Földing-Nagy (vítězka kategorie "G"), na 2. místě doběhla Sylvie Quittot z partnerského města Trappes a 3. byla Michaela Mannová z TJ Dvůr Králové (vítězka kategorie "F").
Z MKlubáků doběhl Josef Kvita v kategorii "D" na 4. místě, Jirka Zátopek byl 5. v "C" a Mirek Vrobel ve stejné kategorii doběhl 8. David Hanke byl v "B" 19. a Martin Keller v "A" 20.
Výsledky závodu >>>zde
Fotogalerie >>>zde
Archiv BRKEZ>>>zde.

top nahoru

Běh rodným krajem Emila Zátopka

BRKEZ 9. ročník je zařazen do Českého běžeckého poháru a Moravskoslezského běžeckého poháru 2011.
Start hlavního závodu je 17. září v 11 hodin.
Více na stránkách běhu >>> zde...
Video z minulých ročníků a fotogalerie naleznete >>> zde...

top nahoru

Pustevny nahoru a dolů - 07.09.

Darina Vítězem závodu se stal Václav Bitala před Jakubem Ambrosem a Janem Poláškem.
V ženách vyhrála Darina Krausová, v "D" Josef Kvita, v "C" Jirka Zátopek a v "B" Tomáš Pop.

top nahoru

Mistrovství ČR žactva - 03.-04.09.

Veronika ŠádkováVeronika Šádková byla za své prázdninové "nelenošení" odměněna ziskem mistrovského titulu ve skoku do dálky a zlepšením osobního maxima na 565 cm. Tímto výkonem se posunula do čela letošních žákovských tabulek. Jako bonus si z Nového města nad Metují odvezla bronz ze štafety na 3 x 300 metrů, kterou rozběhla za 41,5 s.

top nahoru

Půlmaraton Moravským krasem - 04.09.

První neděli v září se v Blansku konal Půlmaraton Moravským krasem. Ambros V hlavním závodě mužů čekalo na běžce velmi horké, sluncem zalité počasí. Z vítězství se nakonec radoval po 19-ti kilometrovém závěsu Mulugeta Serbessa před brněnským Danem Orálkem a domácím Janem Kohutem.
"Protože jsem potřeboval nové obutí", tak jsem se postavil na start kratšího z běhů v délce 3,32 km. Od startu spolu se mnou diktoval tempo Alda Borek, ovšem již po kilometru jsem se odpoutal a náskok navyšoval. V čase 10:24 jsem vyhrál. Aleš zaostal o 22 s a 3. kamarád Pavel Dvořák z Prostějova ztratil 55 s.
Organizačně byl celý závod na velmi vysoké úrovni a určitě by se vám "M-klubáci" líbil! Takže třeba za rok můžeme podniknout společnou výpravu!

top nahoru

Běh na Svatý Hostýn - 27.08.

Vítězem sobotního závodu v běhu na Svatý Hostýn, Hanke který je součástí Českého poháru vrchařů, se stal Martin Kučera z Univerzity Brno časem 21:56 před dvojicí běžců z AK Kroměříž Jakubem Bajzou 22:14 a Tomášem Blahou 22:36.
Z MK doběhl na celkovém 10.místě a současně na 3.místě v kategorii "B" Tomáš Pop - 25:03, Jirka Zátopek v "C" obsadil 2. místo - 27:00. Ženám kralovala Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava - 28:34.
Výsledky a fotogalerie - stránky pořadatele.

top nahoru

Chlebovice-Kubánkov-Chlebovice - 26.08.

V pátek 26.8.2011 se konal, za velmi teplého počasí - ve stínu 33°C, závod Chlebovice - Kubánkov a zpět.
Hanke Trať měřila 14km. Start závodu byl u fotbalového hřiště. Prvních 6km je nepravidelné stoupání, na Kubánkově je otočka a poté 8km seběh zpět do Chlebovic. Závodu se zúčastnilo 55 mužů a 9 žen.
Celkově byl nejrychlejší Dan Šindelek časem 57:31, druhý Rosťa Trávníček časem 58:19, třetí Petr Karkoška časem 58:44min. Z žen byla nejrychlejší Petra Pastorová časem 1:00:46.
Z členů MK byl 2. v kategorii "D" Pepa Kvita výborným časem 1:05:37 a v kategorii "B" se umístil na 3. místě David Hanke časem 1:00:07. Po vyhlášení se losovala tombola.
Výsledky a fotogalerie - BezvaBěh.

top nahoru

Běh Hukvaldskou oborou - 20.08.

Běh oborou 2011 Vítězem 13. ročníku Hukvaldské obory se stal Václav Bitala před Jakubem Ambrosem a Rostislavem Kolichem (vítězem "B").
V ženách vyhrála Petra Pastorová.
Z MK jsme dnes zaznamenali ve všech mužských kategoriích "pouze" druhá místa. V "A" Jakub Ambros, v "B" Tomáš Pop, v "C" Jirka Zátopek společně s 3. Aloisem Kolaříkem a v "D" Josef Kvita. Fotky ze závodu naleznete v naší Fotogalerii,
nebo na "rajčeti" Jirky Schwarze.
Výsledky - xls.

Běh oborou

Běh oborou 2011 Dalším závodem LBL je 13. ročník Běhu oborou, který odstartuje 20. srpna. Prezentace začíná v 9 hodin. Start závodu je v 10 hodin u Kulturního domu v Mniším .
Délka tratě je 10 kilometrů s obrátkou na pátém kilometru u lišky (v oboře).

top nahoru

Rekovická trojka - 6.8.

Rekovická trojka 2011 Vašek Bitala jasně zvítězil a navíc překonal svůj vlastní traťový rekord. Na druhém místě doběhl Jan Polášek a 3. byl Jakub Ambros.
V "B" zvítězil Tomáš Pop před Davidem Hankem, v "C" byl 1. Jirka Zátopek a v "D" Josef Kvita.
V ženách byla nejrychlejší Michaela Knápková před Vladěnou Kantorovou.
Štefan Groš opět připravil krásný závod, za co si určitě zaslouží pochvalu.
Fotky ze závodu naleznete v naší Fotogalerii.
Výsledky xls.

top nahoru

Rekovická trojka

4. závodem pokračuje v sobotu 6. srpna Frenštátský běžecký pohár. 7. ročník běžeckého závodu Rekovická trojka odstartuje v 10 hodin hlavním závodem na 3km. Start mládežnických kategorií je plánovaný na 10:45.

top nahoru

Běh na Kozubovou...

kozubova Poslední červencový víkend zavítal Český pohár v běhu do vrchu do Beskyd. Nedělního závodu - Běhu na Kozubovou - se zúčastnilo 164 běžců a běžkyň.
Trať dlouhou 5km s převýšením 500 m nejrychleji zvládl Jakub Bajza z AK Kroměříž časem 24:39. Pro 2. místo si doběhl Ondřej Horák (X-AIR Ostrava) - 24:52 a třetí místo obsadil Tomáš Blaha (AK Kroměříž) - 25:13.
Z MKlubáků v "B" obsadil Tomáš Pop 4.místo - 28:43 a v "C" doběhl Jirka Zátopek pátý - 30:39. Ženám kralovala Jana Pechková z Maratonstavu Úpice časem 31:19.

top nahoru

Lašská běžecká liga, Frenštátský běžecký pohár...

LBL Po Letním běhu Starým JičínemLBL "letní pauzu" až do Běhu Hukvaldskou oborou.
V celkovém pořadí v čele tabulky vystřídal Pavel Židlík (191b) ve vedení Jakuba Ambrose (148b), který je zatím na 3. místě, 2. je Tomáš Jurák (167b). V kategorii žen se na 1. místo dostala Darina Krausová.
V "Masters" Tomáš Pop (213b) zvýšil svůj náskok před Davidem Hankem (169b) a Josefem Kvitou (161b).

FBP má za sebou 1/2 soutěže. Na průběžném 1. místě je podobně jako v LBL Pavel Židlík před Tomášem Popem (1. v "B") a Tomášem Jurákem.
V "C" vede Pavel Ličman, v "D" Vladimír Chytil a v "E" Karel Piskoř. V kategorii žen je v čele tabulky Šárka Vavrová.
FBP pokračuje 6. srpna Rekovickou trojkou.

top nahoru

Letní běh - Starým Jičínem 2.7.

Letní běh Starým Jičín 2011 Letošní Letní běh Starým Jičínem se stal opět kořistí Jakuba Ambrose z MK Kopřivnice. Na 2. místě doběhl Pavel Michna a 3. byl Jan Polášek z Hranic. V kategorii "B" zvítězil Tomáš Pop, v "C" Jiří Zátopek a v "D" Josef Kvita.
Kategorii žen vyhrála Darina Krausová - všichni MK Kopřivnice.
Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli do Bubla City Ranche v Kopřivnici, kde jsme s Pavlem Fogašem oslavili narozeniny - gratulujeme!!!
Fotky ze závodu naleznete v naší Fotogalerii.
Výsledky xls

top nahoru

Olympiáda dětí a mládeže - Olomouc

Olympiáda dětí a mládeže 2011 Olympiáda dětí a mládeže byla pro nás letos úspěšná.
Veronika Šádková po nevydařené kvalifikaci se ve finále předvedla krásným osobákem a výkonem 551 cm ve skoku dalekém si zajistila bronzovou medaili.

top nahoru

Letní běh - Starým Jičínem

letní běh Starým Jičínem Dalším závodem letoší LBL je Letní běh Starým Jičínem, který se uskuteční v sobotu 2.7. ve Starém Jičíně.
Závod měří 6km a vede po asfaltové cestě. Trať závodu je mírně členitá.
Více zde...

top nahoru


Letní test - 25.6.

Letošní 18. ročník Letního testu se vydařil. Počasí bylo "běžecké", celková účast činila přes 50 velkých i malých závodníků.
Celkový vítězem se stal Pavel Židlík před běžci MK Kopřivnice. Na 2. místě byl Tomáš Pop (vítěz kategorie nad 40 let), v Letní testkategorii nad 50 let zvítězil Jirka Zátopek a v nejstarší kategorii Láďa Chytil. V ženách vyhrála Adéla Marková.
Výsledky - xls.
Fotky ze závodu naleznete v naší Fotogalerii.

top nahoru


Běh Olympijského dne...

běh olympijského dne Ve středu si minivýprava zajela na 23. ročník běhu Olympijského dne do Ostravy. Za nádherného letního neběžeckého počasí zvítězil Vašek Bitala 30:53, 2. místo obsadil Rosťa Kolich 31:24 a 3. místo Tomáš Pop 32:41. V kategorii nad 50 letdoběhl Jirka Zátopek na 7. místě (37:56). Vítězství v kategorii nad 60 letdomů přivezl Pepa Kvita - 38:10.

Běh zámeckým parkem...

Na letošní Běh zámeckým parkem v Kravařích jsme se vydali já (Pavel Michna), Josef Kvita a Karel Piskoř. Letos byl problém s parkováním, ale místo se naštěstí našlo :-) Díky úpravě zámeckého parku a golfového hřiště pořadatelé vytyčili novou trať v délce 7 500 m, s místy štěrkovým povrchem :( Příští rok mají být úpravy hotové a trať bude opět změněná. Doufejme, že už nastálo. Závod vyhrál Jakub Bajza. Další v pořadí: Lukáš Kučera, Tomáš Blaha, Aleš Miko, Václav Bitala, Pavel Michna. Ve veteránských kategoriích nad 60 a 70 let zvítězili Josef Kvita a Karel Piskoř. V ženách si s velkým přehledem pro vítězství doběhla Jana Zatloukalová.


top nahoru


Letní test...

letní test V sobotu 25.6. odstartuje 18. ročník běžeckého závodu Letní test.
Prezentace začíná v 8:45 ve venkovním areálu restaurace "Střelnice". Start hlavního závodu je v 10 hodin a start závodu mládeže v 10:45...
více >>>

top nahoru


Mistrovství Moravy a Slezska v atletice...

Veronika Šádková V sobotu ve Vítkovicích doběhl Jakub Ambros na pěkném 2. místě v závodě na 5km za 16:10,38. 3. místo obsadil Pavel Michna časem 16:15,43. Vítězem se stal Jakub Bajza.
V neděli závodili žáci v Olomouci. Ve skoku dalekém obsadila 3. místo Veronika Šádková výkonem 508 cm. V běhu na 150m musela bojovat v nejpomalejším 4. běhu, kde zvítězila časem 19,68 a celkově obsadila rovněž 3. místo.

top nahoru


Průběžné pořadí LBL...

LBL Po jarní části letošní LBL je v kategorii mužů v čele soutěže Pavel Židlík se 134 body před Tomášem Jurákem (119b.) a Jakubem Ambrosem (98b.).
V kategorii "Masters" je na průběžně 1. místě Tomáš Pop se 148 body před Davidem Hankem (117b.) a Josefem Kvitou (111b.).
V ženách je v čele Veronika Huvarová před Dagmar Pavlovou a Irenou Šádkovou.

top nahoru


Běh mezi náměstími

Běh mezi náměstími V neděli 5.6. se uskutečnil 5. ročník Běhu mezi náměstími ve Frýdku Místku.
Ve všech věkových kategoriích bylo na startu přes 150 účastníků. Vítězem závodu se stal Tomáš Filipec z domácího Slezanu FM.
Z MKlubáků byl na 3. místě Jirka Zátopek v kategorii 45 - 54 let a v kategorii nad 55 let Josef Kvita zvítězil.
Za zmínku stojí výkon Nikolky Chovanečkové (vnučky Jirky Zátopka), která jasně vyhrála ve své kategorii. Další skvělý výkon předvedl Josef Nejezchleba, který si kromě moderování stihl "odskočit" na trať závodu a ve své kategorii doběhl na 7. místě.

top nahoru


Běh Velkými Albrechticemi

běh velkými albrechticemi Ve středu 1.6. se v podvečerních hodinách uskutečnil 28.ročník silničního běhu Velkými Albrechticemi na 10km. Za příjemného počasí se na startovní čáru postavilo 82 běžců nejen z Moravy, Čech, ale dokonce i z daleké Keni. Myslím si, že o vítězi bylo předem rozhodnuto a tak se jen čekalo, zda odolá traťový rekord. Vítězem se stal Sawe Elisha Kiprotich z Keni v novém traťovém rekordu 30:09 před Robertem Krupičkou 31:17 a Alešem Mikem 32:52. Na celkovém 5. místě doběhl Pavel Michna 34:56 (2. místo ve své kateg.), 9.místo obsadil Tomáš Pop 35:42 (2. v kategorii), Pepa Kvita 40:46 2.místo v mužích nad 60 let a Petr Navara 50:34 7. místo muži nad 65let. Mezi ženami si nejlépe vedla Petra Pastorová 38:52

Pavlovy překvapivé postřehy z Albrechtic

hp&pavel Velké překvapení č.1 v šatně - byl tam Ondřej Němec a chystal se na závod, při rozklusu překvapení č.2 - po delší době jsem viděl Václava Špacíra, překvapení č. 3: jsme na startu a přichází kolega z Keni (vítěz závodu), překvapení č. 4: nemohl jsem se vzdálit od Marka Škapy (na dalších závodech se budu Marka bát), překvapení č.5: nakonec jsem vybojoval 5. místo, ale slabým výkonem 34:56. Celkový vítěz je kolega z Keni, 2. Robert Krupička, 3. Aleš Miko, 4. Tomasz Wrobel, 5. Pavel Michna. Naše druhá místa: Josef Kvita (katerorie 60-64), který prohlásil: "Ostudu jsme neudělali!", Tomáš Pop (40-44), Pavel Michna (35-39).

top nahoru


Štramberská desítka, závody na dráze...

Po marném čekání na účastnickou reportáž ze sobotního závodu aspoň několik výsledků v číslech...
koláž Jakub Bajza potvrdil, že tratě jako "Štramberk" mu prostě sedí. Do cíle doběhl s více než dvouminutovým náskokem před Václavem Bitalou. Nejrychleší MKlubák byl Tomáš Pop, doběhl celkově na 6. místě, v kategorii "B" obsadil 3. místo. Josef Kvita v "D" doběhl na 2. místě. V "C" byl Jirka Zátopek 3.
V Třinci si dobře vedl Jakub Ambros, když na 1. kole 1. ligy doběhl na 1500m 5. (4:13,20) a na 800m 2. v rozběhu za 2:01,75.
V neděli se uskutečnilo 1. kolo 2. ligy v Hranicích. Pavel Michna běžel 5000m (2. místo za 17:18,53) a 1500m (10. za 4:39,64).

top nahoru


Zátopkova pětka - 17.5.

běh na radhošť Letošního 14. ročníku Zátopkovy pětky se zúčastnilo 17 běžců v dospělých kategoriích a 9 dětí.
V cíli byl 1. Robert Šádek, na 2. místě doběhl Tomáš Jurák (1. místo v "A"), třetí místo vybojoval Pavel Židlík.
V kategorii "C" vyhrál Miroslav Vrobel, v "D" byl opět na prvním místě Josef Kvita.
V kategorii dětí vyhrála Nikolka Chovanečková před Mikulášem a Matějem Bártovými.
Několik fotek naleznete v naší Fotogalerii.

top nahoru


Běh na Radhošť - 14.5.

Na Radhošti byl letos nejrychlejší Jirka Žák (1. v MB) před Ondrou Horákem z naší "farmy". běh na radhošť V ženách vyhrála Eva Skalníková před Petrou Pastorovou, 3. celkově byla naše Irena Šádková (1. v ZB).
Jakub Ambros doběhla v MA na 8. místě a Pavel Michna byl 9. a Josef Kvita skončil v MD na 5. místě.
Několik fotek naleznete v naší Fotogalerii, na stránkách pořadatele, nebo na Iscarexu.
Nezapomeňte, v úterý na Zátopkovu pětku.

top nahoru


Zátopkova pětka

Lašská běžecká liga pokračuje 4. závodem v úterý 17. května v Kopřivnici na letním stadioně.
Připravený je 14. ročník Zátopkovy pětky.
Poběží se na škvárové dráze...více >>>

top nahoru


5. ročník "Přes mosty" - 10.5.

2. závod letošního FBP vyhrál Jan Polášek z SK Hranice před Václavem Bitalou z LBK. V "B" byl 1. Robert Šádek, "C" vyhrál Miroslav Vrobel a v "D" zvítězil Josef Kvita všichni Z MK Kopřivnice. Nejstarší kategorii vyhrál Karel Piskoř, v ženách zvítězila Šárka Vávrová.

top nahoru


5. ročník "Přes mosty"

2. závod Frenštátského běžeckého poháru 2011 "Přes mosty" se uskuteční v úterý 10. května.
Prezentace a start závodu jsou v Trojanovicích - ZŠ T. G. Masaryka. Trať závodu je členitá, střídá se terén i asfalt.

top nahoru


Běh na rozhlednu Bílá hora - 4.5.

Jakub Ambros Vítězem 1. ročníku v běhu na rozhlednu Bílá hora se stal Jakub Ambros před Tomášem Popem (vítězem kategorie B) a 3. v pořadí Davidem Hankem. V ženách vyhrála Irena Šádková, v "C" byl 1. Miroslav Vrobel a v "D" Josef Kvita - všichni z MK Kopřivnice.
Celkovým vítězem "vrchařského 2-závodu" je Jakub Ambros před Pavlem Židlíkem a Davidem Trubačem.
V kategorii "Masters"zvítězil Tomáš Pop (celkově na 2. místě), 2. byl David Hanke a na třetím místě skončil Miroslav Vrobel.
Fotky naleznete na stránkách SK Valašského království.

top nahoru


Dolnolhotská desítka - 30.4.

Jakub Ambros V závěru "aprílového" dubna jsme se v početné sestavě vydali na mistrovský závod na 10 km silnice v Dolní Lhotě u Ostravy. Výborná, na vysoké úrovni zvládnutá organizace slibovala vysokou účast a silnou konkurenci. Počasí oproti původním předpokladům naštěstí vydrželo, a tak se na startovní čáru za příjemné teploty a mírného sluníčka mohlo s dobrými pocity postavit na 180 účastníků. Běželo se na obrátkové, přesně změřené pětikilometrové trati, která se postupně zvedala s celkovým převýšením 60 metrů. Po obrátce se v některých pasážích do běžců opíral vítr. Závod se tak stal pro mnohé těžším, než se před startem očekávalo, a určitě se dnes nedalo mluvit o rychlé silniční desítce. I přesto vítěz zajistil závodu velmi dobrou, v České republice méně vídanou kvalitu co do dosaženého času. Celkovým vítězem se s přehledem stal Peter Mikulenka, za kterým doběhl skvělý běžec Robert Štefko a třetí "flek" si pohlídal Tomáš Bláha. Ani běžci z MK se neztratili. Nejlépe si vedl Pepa Kvita, kterému to letos běhá velmi slušně a dělá čest našemu kopřivnickému klubu. V kategorii muži "F" skončil na úžasném třetím místě. Blízko stupňů vítězů byl vidět také Tomáš Pop, jež "urval" čtvrté místo v kategorii muži "B". Pochvalu si zaslouží i Pavel Michna, který sice pořád deklaruje, že se mu běhat nechce, ale nohy se proti němu snaží bojovat. David Hanke zaběhl svůj standard, ale po závodě prohlašoval, že by raději začal jezdit na kole. Naštěstí nezačne. Petr Navara vypadal v cíli spokojeně. Jakub Ambros se dnes vymlouval na bolest v boku, která prý zapříčinila jeho až 9. příčku v celkovém pořadí. Ke cti klukům nutno podotknout, že všichni si za svůj výkon odvezli pěknou medaili. Lze tedy říct, že jsme si sobotní dopoledne krásně zpříjemnili běháním.


Běh na rozhlednu - Bílá hora

4. května se uskuteční 1. ročník závodu Běh na rozhlednu Bílá hora. Závod měří 2km více zde >>>

top nahoru


Veřovská desítka - 17.4.

Veřovská desítka 2011 Cílem letošního 8. ročníku Veřovské desítky proběhlo 90 běžců a běžkyň. Nejrychlejší v cíli byl Tomasz Wrobel z Polska před našimi běžci Jakubem Ambrosem a Pavlem Michnou. V "B" byl těsně pod "bednou" Tomáš Pop (4.) a David Hanke (5.), v "C" doběhl Miroslav Vrobel na 3. místě. V kategorii "D" si pro vítězství doběhl Josef Kvita.
V ženách zvítězila Petra Pastorová. Naše Darina Krausová doběhla celkově 3., v kategorii ženy "B" byla první.
Závod a další příjemné "záležitosti" jsme pak probrali v místní Orlovně.
Několik fotek naleznete v naší Fotogalerii.


Běh do vrchu - 9.4.

běh do vrchu kopřivnice 2011 Na start letošního Běhu do vrchu se postavilo 26 běžců a běžkyň. Nejlépe si vedl Jakub Ambros, který obhájil své loňské vítězství v čase 7:41,2. Na 2. místě doběhl ještě junior Václav Fojtík za 8:03 a 3. celkově byl vítěz kategorie "B" Tomáš Pop (8:04,5). V "C" zvítězil Miroslav Vrobel a v "D" Josef Kvita.
V kategorii žen byla první Darina Krausová před Kristýnou Čablovou a 3. v cíli Dagmar Pavlovou. Všichni vítězové dospělých kategorií jsou z Maraton klubu Kopřivnice. Kategorii juniorů vyhrál Tomáš Smetana z Veřovic.
Několik fotek naleznete v naší Fotogalerii. Video z doběhu do cíle naleznete v sekci soubory ke stažení.

top nahoru


Běh do vrchu - 18. ročník

V pátek se uskuteční již 18. ročník "Běhu do vrhu" v Kopřivnici. Trať závodu měří 1670 metrů s převýšením 230 metrů. Start závodu je v 17 hodin u koupaliště v Kopřivnici, kde je také; od 16 hodin prezentace.
Mapa závodu
Zvětšit mapu


top nahoru

Běh Papratnou 2011

V neděli 3.4.2011 v 10 hodin za krásného jarního počasí odstartoval 6. ročník FBP 2011 závodem "BĚH PAPRATNOU". Pavel Michna Na start hlavního závodu se postavilo 47 běžců a běžkyň. Na závodníky čekalo překvapení v podobě čipů na měření časů, které zde testovala TJ Frenštát p/R.
Celkovým vítězem se stal Václav Bitala v čase 15:52,9 před Janem Poláškem a naším běžcem Jakubem Ambrosem. V "B" vyhrál Rostislav Petráš, "C" Aleš Ličman. V kategorii "D" byl nejrychleší náš Josef Kvita, "E" Karel Piskoř. V ženách zvítězila Veronika Huvarová.
Nová trat´ se líbila závodníkům i pořadatelům. Na start závodu mládeže se postavilo 30 účastníků. Nejmenších dětí bylo 6.
Všem děkuji za účast na závodě. Poděkování patří i TJ Frenštát p/R a kamarádům, kteří se závodem pomáhali.
Fotky ze závodu naleznete na stránkách SK Valašského království.


top nahoru

Frenštátský běžecký pohár 2011

PF Zveme všechny příznivce aktivního pohybu na 6. ročník Frenštátského běžeckého poháru 2011, který odstartuje v neděli 3.4.2011 "BĚH PAPRATNOU 2011". FBP 2011 má jako minulý ročník 6 závodů.
Nachystány jsou tři novinky:

  • Díky velkému zájmu mládeže budou na každém závodě samostatně hodnoceny holky i kluci, vždy první tři v kategorii
  • Máme novou kategorii muži nad 70 let
  • Nová trať "BĚH PAPRATNOU 2011" - centrum závodu se přesouvá do areálu pod skokanskými můstky (bývalá otočka) a trať bude dlouhá 5km. Mládež poběží 800m

Přijeďte se proběhnout, zazávodit si nebo se jen podívat a povzbudit. Těšíme se na Vás.
Pořadatelé FBP


Mořkovský zajíc

PF Vítězem dnešního závodu se stal MKlubák Jakub Ambros, který si prvenství vybojoval ve finiši před Václavem Bitalou. Další prvenství pro naše barvy vybojoval Miroslav Vrobel v kategorii "C". V kategorii "D" měl Josef Kvita bohužel Smolu, taky Josefa, před sebou a skončil na 2. místě. V "B" doběhli David Hanke na 5. a Tomáš Pop na 6. místě.
Závod jsme zakončili příjemným posezením s oslavencem "Pepou".


top nahoru

Kobeřická dvacítka

Vítězem jubilejního 30. ročníku Kobeřické dvacítky se stal Wrobel Tomasz z Polska, v ženách vyhrála Pastorová Petra.
Z MK vystoupil na bednu Josef Kvita (v kategorii "D" byl 3.), Miroslav Vrobel doběhl v "C" 5. v kategorii "B" byl 6. David Hanke a nejrychlejším v cíli byl Pavel Michna (4. místo "A").


LBL 2011

Letošní Lašská běžecká liga bude zredukováná o několik závodů. Nově je zařazený běh na Rozhlednu Bílá hora, který bude 4.5. Ze závodů FBP zůstává běh Papratnou, Letní test a Podzimní pětka.
V současné době běžeckých seriálů přibývá, takže je zcela zbytečné zařazovat závody do několika seriálů...


Lašská běžecká 2011

V pátek 21.1. se uskuteční schůzka ohledně Lašské běžecké ligy 2011, spojená s příjemným posezením v pizerii Maestro v Kopřivnici (naproti kostelu). Začátek je plánovaný na 18. hodinu.


top nahoru

Změna údajů v sekci Členové

dotazník

Pokud by někdo chtěl pozměnit svoje výkonnostní cíle, nebo něco jiného v sekci členové, tak neváhejte a pište...
Stačí klepnout na obrázek.

PF 2011

PF

Do roku 2011 přejeme hodně hodně zdraví, štěstí, lásky a rychlých kilometrů.


Články 2010

top nahoru